15.11.12

değişmek ya da değişmemek. işte bütün mesele bu.

bütün ayakkabılarımı verebilirdim.
bütün kitaplarımı.
mutlu olduğum tüm anları.

gözlerimi bile verebilirdim
sırf şimdi bu kadar üzülmemek için.

bu zamana kadar
mutlu olsunlar diye verdiğim tavizlerin hepsini
en baştan bi kere daha verebilirdim.

ne kadar akıllanmamışım
görüyosun dimi okuyucu..11 yorum:

 1. Adsız01:01

  Bazen mutlu olmak için değişmek zorundasındır. Maalesef.

  polyanna

  YanıtlaSil
 2. merhaba ben morcolombre, Dino Buzzati'nin colombre öyküsünden esinlenmiş bi kadın.neyse işte garip durmasın diye açıklamak istedim.blogunu uzun zamandır takip ediyordum ve yazdıkların çok güzel,tebrik ederim.sana dua ediyorum geçmesi için,kalbinin iyleşsin,zihnin durulsun diye.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cok tesekkur ederim..

   Sil
 3. ve gerçek bir teselli bir umut:İnsana ne yetebilir? 'Ben size yetmez miyim?(...)' Kuran,39:36 ve sonra '(...)De ki:Allah bana yeter.' Kuran,39:38.

  YanıtlaSil
 4. insan hiçbir şeyi unutmuyor gerçekten unutmak diye bişey yok.şimdilerde zaman geçmek bilmese de aslında geçiyor.ve bu süreci atlatınca sorgulamlar azalınca,akıldaki sorular sessizleşince kendni daha net tanımış oluyorsun.yeni sınırlar tayin ediyorsun, gerçek acıyla tanışmış biri olarak yola devam ediyorsun.çünkü aşk ve ölüm insanın en temel acılarındandır ve bizi bambaşka biyere taşır.sana dua edeceğim,yeni yılın hayırlı olsun sana huzur ve sükunet getirsin.

  YanıtlaSil
 5. Bak, şimdi bütün üzgünlüklerini ver hayata, o da sana ileride karşılık olarak "çok mutluluklar" versin tamam mı?  (Bu arada 40 numara giyiyorum :P)

  YanıtlaSil
 6. evet 'aynalar koridorunda aşk' ismine beni hayran bırakan kitap...sana dua ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim. allah razı olsun. dua edenlerin, feraha kavuşturanların çok olsun. hatta feraha kavuşmayı gerektirecek sıkıntılı durumlar vermesin allah; o daha mantıklı bi dua oldu benim için.

   Sil

 
;